نقطه عطفی در تاریخ خوشاب

برگزاری یادواره شهدای خوشاب+فیلم - بصیرت خوشاب - کنگره بزرگداشت 2000 شهید دیار سربداران - بصیرت خوشاب - علی اکبر ملکی - سبزوار - سلطان آباد - مشکان - داراب - ربند - نشیب - کاهان - دیواندر - رباط جز- سید آباد

بازدیدها: 82

🔵 به گزارش #بصیرت_خوشاب برگزاری یادواره شهدای شهرستان خوشاب در ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ نشان داد این شهرستان دارای ظرفیت پنهان مردمی بسیار بالایی در حوزه های مختلف است که اکثر مسولان از آن غفلت کرده اند.

🔵حضور پرشکوه و غیر قابل توصیف مردمی از اقشار مختلف و احزاب متفاوت از اصولگرا و اصلاح طلب، از پایداری و غیر پایداری، از اعضای انجمن ها و مجمع های مختلف، کشاورز و مهندس تا شهری و روستایی که همه در کنار هم به احترام‌ شهدا حاضر شدند تا مراسمی به یاد ماندنی داشته باشند نشان داد بر خلاف تصور برخی که مدعی هستند جوانان امروزی در پای آرمان های انقلاب نیستند اما در عمل جوانان نشان دادند بیشتر از خیلی از مسولانی که داعیه انقلابی گری دارند ولی برخی خواب هستند و چرت می زنند جوانان در وسط میدان حضور دارند برای دفاع از انقلاب و ارمان های شهدا محکم و استوار ایستاده اند و تا آخرین نفس از اسلام با فدا کردن جانشان دفاع می کنند.

🔵از ویژگی های متفاوت این یادواره بر خلاف جلسات و همایش های مسولان دولتی که برای صف اول در سلطان اباد و مشکان از صندلی های چرمی جهت نشستن مسولان استفاده می کردند خبری از چرم نبود و همه بر روی صندلی های پلاستیکی ۳ ساعت نشستند. شاید نبود آنرا همکاری نکردن مسولان دولتی بشود بیان کرد و شاید هم سادگی مراسم بتوان ذکر کرد.

🔵علی رغم فضا سازی نکردن در دنیای واقعی توسط برخی از مسولان به دلیل‌ تنبلی بعضی از انها و ادعاهای واهی و توخالی همیشگی برخی از مسولان شهرستان برای برگزاری مراسم یادواره شهدا اما با دعوت مسولان در فضای مجازی و اقدام بسیار خوب فعالان رسانه ای و خبرنگاران شهرستان خوشاب بار دیگر قدرت فضای مجازی را به رخ همه کشید.

🔵یادواره شهدا به خوبی نشان داد مردم شهرستان خوشاب از درک بسیار بالایی در همراهی و مشارکت با مسولانی که دلی و قربةالی اللـه کار می کنند و علی رغم همه مواردی که در کمبود جا و مکان، جا برای نشستن و نرسیدن غذا به همه و کمبود صندلی وجود داشت و علی رغم عذرخواهی برخی مسولان مانند عذرخواهی امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه اکثر مردم شکوه و گلایه ای از مشکلات روز برگزاری مراسم نکردند.

🔵اما یادواره شهدا در حالی برگزار شد که مردم گلایه از مسولانی کردند که بنر #شهیدغیرت را از سطح شهر سلطان آباد قبل از برگزاری یادواره شهدا جمع آوری کردند و به جای آن عکس دیگری چسباندند که هیچ سنخیتی و هیچ ارتباطی با یادواره شهدا نداشت.

🔵مردم شهرستان خوشاب از مسولانی گلایه کردند که لحظه به لحظه خبر برگزاری یادواره شهدای ۳۵۰ شهید شهرستان خوشاب را در فضای مجازی می خواندند ولی در فضای حقیقی اقدامی برای کمک کردن در این یادواره شهرستانی نداشتتد و برخی مسولان حتی عکس های از بین رفته قدیمی شهدا را هم عوض نکردند.

🔵مردم شهرستان خوشاب از مسولانی گلایه کردند که یاد دارند در بولوار و کمربندی شهر مشکان عکس چند متری یک متوفی خارج از شهر مشکان را بزنند ولی یاد ندارند عکس شهدای شهر مشکان را چاپ کنند و اطلاع رسانی کنند، یادواره این شهدای عزیز در سلطان اباد برگزار می شود!

🔵یادواره شهدای #شهرستان_خوشاب نشان داد بعد از گذشت ۴۰ سال شهدا هنوز حرف برای گفتن زیاد دارند ولی گوش شنوا باید وجود داشته باشد.

🔵شهدا نشان دادند هنوز آثاری از آنها وجود دارد که مردم ندیده اند و اگر در انظار عمومی به نمایش دربیاید خودش حدیث مفصلی برای گفتن دارد.

🔵شهدا نشان دادند اگر برای آنها قدمی برداشته شود آنها هزاران قدم برایشان بر می دارند.

🔵شهدا نشان دادند برخی از انسان هایی که حتی حاضر نیستند از جای خودشان بلند شوند و چند قدم برای خودشان راه بروند ولی برای ارمان‌های انقلاب و شهیدان حاضرند از چند صد کیلومتر آن طرف تر زودتر به احترام‌شهدا سفر کنند و تا ساعت ها روی سنگ ها و روی خاک ها به احترام شهدا بنشینند و سختی ها را تحمل کنند و خم به ابروهایشان نیاورند.

🔵شهدا به ما درس دادند و یاد دادند مال همه مردم هستند نه مال یک طیف و گروه خاص. و اگر قدمی برداشته می شود فقط مجاز هستید بنوسید ستاد یادواره شهدا و تمام.

🔵یادواره شهدای خوشاب نشان داد جای خیلی از مدعیان و مسولان فرهنگی در حوزه شهدا و کار برای شهدا خالی است. و نشان داد شهرستان خوشاب برای استفاده‌از ظرفیت های فرهنگی و مردمی هنوز راه زیادی دارد و مسولان مختلف این ظرفیت ها را درک نکرده و غافل هستند.

🔵یادواره شهدای شهرستان خوشاب به خوبی خلا کار در حوزه خبر و خبر رسانی حرفه ای را در شهرستان خوشاب علی رغم‌ادعای فعالیت برخی در این حوزه به خوبی به رخ همه کشید و گلایه و‌انتقاد امام جمعه‌ شهرستان خوشاب از تریبون نماز جمعه برای گلایه از برخی از خبرنگاران به حق و نیازمند واکاوی و حل مشکلات این حوزه است.

#بصیرت_خوشاب @khoshab1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *