خطیب‌جمعه خوشاب: مسئولان سبک ایمانی شهید رجایی و باهنر را الگو قرار دهند

حجت‌الاسلام یوسف‌زاده با تبریک هفته دولت به دولت مردان اظهار کرد: مسئولان بدون حاشیه‌سازی؛ سبک اخلاقی و ایمانی شهید رجایی را الگوی خود قرار دهند.

به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، حجت الاسلام یوسف زاده، امام‌جمعه شهرستان خوشاب در خطبه‌های نماز‌جمعه هفته گذشته با بیان اینکه فقط تقوی الهی پیش خدا ارزشمند است و ملاک قوم و قبیله نیست، اظهار کرد: برای بالا بردن دین و تقوی جوانان  آنان را به ازدواج ترغیب کنید.

وی با انتقاد از بعضی معیارهای غلط در جامعه تصریح کرد: عده‌ای معتقدند فرد پولدار باشد، اگر فاسد بود مشکلی نیست؛ شرابخوار باشد ولی پولدار باشد. ازدواج‌های احساساتی و بدون عقل و منطق در اسلام جایی ندارد.

 


وی با بیان اینکه یکی از عوامل فرو پاشی خانواده‌ها؛ ماهواره و فیلم‌های آمریکایی است عنوان کرد: آمریکا با جنگ نرم در ایران و با برنامه‌های فرهنگی خودش می‌خواهد انقلاب اسلامی ایران را نابود کند و در این جنگ گاهی مسئولان و رزمنده‌ها به اسارت در آمده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در خوشاب با تبریک هفته دولت به دولت مردان با انتقاد از بعضی اظهارنظرها درباره جایگاه شوری نگهبان تصریح کرد: جایگاه شوری نگهبان در قانون اساسی مشخص است و حرف  آخر را در انتخابات شوری نگهبان می‌زند.

وی با اشاره به 17000 شهید انقلاب تأکید کرد: بنا به فرمایش امام راحل این انقلاب به اشخاص وابسته نیست و گرنه شهادت شهید بهشتی کافی بود این انقلاب دچار بحران شود.

خطیب جمعه خوشاب برای اینکه دولت مردان دچار حاشیه‌سازی نشوند توصیه کرد سبک اخلاقی و ایمانی شهید رجایی و باهنر را الگوی خوشان قرار دهند. وی تأکید کرد: هردولتی نقاط ضعف و قوتی دارد و اینکه دولتی بعد از تمام شدن مدت خدمت دولت قبلی تمام افتخارات گذشته را نادیده بگیرد این ظلم است به نظام جهوری اسلامی.

وی با توصیه به مدیران به اجرای اقتصاد مقاومتی توصیه شده توسط مقام معظم رهبری یادآور شد: باید برای اقتصاد مقاومتی ستاد فرماندهی و و مدیریت و برنامه داشت نه اینکه گاهی فقط یک بنر بزنند.

امام‌جمعه شهرستان خوشاب با بیان اینکه سلطان‌آباد شهرستان شده است و دیگر یک روستا نیست: گفت هنوز عده‌ای فکر می‌کنند اینجا روستا است و در اجرای برنامه‌های محوری و فرهنگی کارشکنی می‌کنند.

وی افزود: شهرستان باید حوزه علمیه و مصلی داشته باشد. یوسف‌زاده با بیان اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند وجوهات شرعی را از خوشاب دریغ کنند، عنوان کرد: این ظلم است به شهرستان.

این مقام مسئول با انتقاد از پرداخت زکات و عمل به وظیفه دینی جمعی از مسلمانان تأکید کرد: سال گذشته و امسال دعا کردیم  باران رحمت الهی سرازیر شد و تولید گندم و جو زیاد شد، مردم چقدر زکات پرداخت کردند و چقدر نسبت به سال قبل جمع‌آوری زکات زیاد شد؟

وی تصریح کرد: در حالی که بعضی ادارات دولتی 20 نفر نیرو در شهرستان دارند حتی 2 نفر نیرو در خدمت فرهنگ وجود ندارد. نه بودجه‌ای برای این کار دارد و نه اداره اوقافی در اینجا مسقر هست.

علی اکبر ملکی

 

ارسال شده در یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۲۱ قبل ‏از ظهر توسط shaghayegh