برداشت زودرس پسته در خوشاب

بازدیدها: 2320

مدیر جهاد کشاورزی خوشاب بیان کرد؛

آغاز برداشت پسته در خوشاب

آغاز برداشت پسته از باغ های شهرستان خوشاب - بصیرت خوشاب

خوشاب ـ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اشاره به برداشت زود رس پسته در این شهرستان گفت: برداشت پسته از سطح ۷ هزار و ۶۰۰ هکتار از باغ های پسته بارور این شهرستان آغاز شد.

به گزارش بصیرت خوشاب، ابراهیم رودسرابی با بیان این‌که برداشت پسته از سطح هفت هزار و ۶۰۰ هکتار از باغات بارور شهرستان خوشاب آغاز شده است، اظهار کرد: سطح زیر کشت پسته در سال ۱۴۰۰، ۱۲ هزار و ۱۰۰ هکتار است که چهار هزار و ۵۰۰ هکتار آن غیر بارور است.

وی با اشاره به کاهش تولید پسته در سال جاری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از این سطح بارور، هفت هزار و ۹۸۰ تن پسته خشک برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با بیان این‌که میزان برداشت پسته خشک در سال گذشته، هشت هزار و ۱۰۰ تن از سطح هفت هزار و ۲۰۰ هکتار سطح بارور بوده است، خاطرنشان کرد: برداشت پسته در شهرستان خوشاب امسال زودتر از سال‌های دیگر، از ۲۲ مرداد ماه آغاز شده و تا نیمه مهر ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: متوسط عملکرد پسته تر در شهرستان خوشاب در سال جاری، ۲.۳ تن در هکتار است.

علی اکبر ملکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

نذر اکسیژن برای بیماران کرونایی

ی آگوست 22 , 2021
بازدیدها: 2320 توسط یک جوان مکانیک انجام شد نذر اکسیژن برای بیماران کرونایی ملکی- در حالی که به گفته مسئولان علوم پزشکی ۳۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی واسعی بستری شده اند و کپسول اکسیژن کیمیایی است که به دلیل کمبود امکانات نصیب خیلی از بیماران کرونایی در سبزوار […]
نذر اکسیژن برای بیماران کرونایی