کاهش ۳۰ درصدی برداشت زیره درخوشاب

بازدیدها: 1081

مدیر جهاد کشاورزی خوشاب خبر داد: کاهش ۳۰ درصدی برداشت زیره درخوشاب

مدیر جهاد کشاورزی خوشاب گفت: برداشت زیره از ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان خوشاب، یکی از قطب‌های تولید این گیاه دارویی در خراسان رضوی، آغازشده  و پیش بینی می شود ۴۰۰تن زیره برداشت شود.

خشکسالی سال زراعی جاری به بسیاری از اراضی مزارع دیم زیره خسارت وارد کرده که منجر به کاهش حدود ۳۰درصدی این محصول شده است.

ابراهیم رودسرابی با بیان این که این شهرستان بیش از ۲۰درصد سطح زیر کشت زیره سبز را در خراسان رضوی دارد، افزود: خشکسالی سال زراعی جاری به بسیاری از اراضی مزارع دیم زیره خسارت وارد کرده که منجر به کاهش حدود ۳۰درصدی این محصول شده است.

وی با اشاره به اشتغال زایی تولید زیره در این شهرستان و کم آب طلب  بودن در بخش کشاورزی گفت: کشت محصول زیره در خوشاب برای ۳۰۰۰نفر به طور ثابت و ۱۵هزار نفر به صورت فصلی اشتغال ایجاد کرده است.

رودسرابی افزود: زیره گیاهی مقاوم در برابر آفات است و شرایط اقلیمی مناسب شهرستان، خنکی هوا، نیاز اندک زیره به آب، دوره رشد کوتاه و خواص دارویی آن از مهم ترین عوامل رغبت کشاورزان شهرستان خوشاب به کشت زیره به عنوان  گیاه دارویی است.

علی اکبر ملکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

مجتمع های آب رسانی و معضل توزیع عادلانه آب روستاها

ش ژوئن 12 , 2021
بازدیدها: 1081 گزارشی درباره گلایه تعدادی از اهالی روستاهای خوشاب از نحوه توزیع آب شرب مجتمع های آب رسانی و معضل توزیع عادلانه آب روستاها علی اکبر ملکی/ اغراق نیست اگر بگوییم این روزها مشکل کمبود آب ، معضل اول بسیاری از روستاهاست  و  برای آب رسانی به روستاهایی که  […]
گزارشی درباره گلایه تعدادی از اهالی روستاهای خوشاب از نحوه توزیع آب شرب، مجتمع های آب رسانی و معضل توزیع عادلانه آب روستاها