امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۶ بعد از ظهر
خوش آمدید !

فیلم آموزشی و جزوه برق


مدیریت سایت

الکترونیک سبزوار-آموزش نرم افزارهای برق ورایانه

(آموزش برق ورایانه)

وبسایتی است شخصی و علمی

بدون وابستگی سیاسی و حزبی

متعلق به علی اکبر ملکی

 با هدف ارائه تجربیات و گسترش علم و دانش در اردیبهشت 1391 راه اندازی شد .

بیشتر مطالب اریه شده رایگان می باشد.

09153715735

فیلم مستندوآموزشی
 
موضوعات
آمار

بزرگترین مرکز فیلم مستند فارسی برق

چند نکته مهم

1- کسانی که مایل به درج آثارشان در این سایت و ارسال برای کاربران محترم  نیستند؛ لطفا از طریق تلفن تماس و یا ثبت نظرات مدیریت سایت مطلع کنند تا لینک مطالب حذف شود.

2- با توجه به راه اندازی مجدد سایت به دلیل برخی از مشکلات نرم افزاری، در صورت باز نشدن لینک مطالب از قسمت جستجو در سمت راست استفاده کنید.

3- برای دریافت مطالب و به روز ترین اخبار به کانال تلگرام الکترونیک سبزوار مراجعه کنید

esabzevar@

آدرس جدید وبسایت الکترونیک سبزوار

 

Esabzevar.ir

 

N E M Z  .  IR

جستجو درسایتموضوعات: دروس کارشناسی ارشد برق ، سه شنبه 12 آبان 1394 ساعت 08:32 بعد از ظهر , 207 بازدید

جزوه درس تئوري و فناوري ساخت افزاره هاي نيمه رسانا

 

کارشناسی ارشد الکترونیک

 

دکتر شاهرخ آبادی

 

دانشگاه حکیم سبزواری

برچسب ها: جزوه درس تئوري و فناوري ساخت افزاره هاي نيمه رسانا-کارشناسی ارشد الکترونیکموضوعات: دروس کارشناسی ارشد برق ، شنبه 9 آبان 1394 ساعت 04:17 بعد از ظهر , 191 بازدید

مقاله تحقیقی درباره نیمه رسانا

 

1   بیان ساده شده نظریه نیمرسانا

       نیمرسانا ماده ای است که مقاومت ویژه آن خیلی کمتر از مقاومت ویژه عایق و در عین حال خیلی بیشتر از مقاومت ویژه رساناست، و مقاومت ویژه اش با افزایش دما کاستی می پذیرد. مثلا، مقاومت ویژه مس 8-10اهم - متر کوا رتز1012  اهم - متر، و مقاومت ویژه مواد نیمرسانای، یعنی سیلیسیم 5/ . اهم- متر و از آن ژرمانیم 2300 اهم -متر در دمای c27 است. برای درک عملکرد نیمرسانا ها و ابزار نیمرسانا، قدری آشنایی با مفاهیم اساسی ساختار اتمی ماده ضروری است.

2   دیودهای نیمرسانا

ساختمان

       دیود نیمرسانا وسیله ای است که در مقابل عبور جریان، در یک جهت مقاومت زیاد و در جهت دیگر مقاومت کمی برو ز می دهد. دیود را به طور گستردهای و برای اهداف گوناگون در مدارهای الکترونیکی به کار می گیرند و اساساً شامل یک پیوند p-n است که از بلور سیلیسیوم و یا ژرمانیم تشکیل می شود. (شکل ب) نماد دیود نیمرسانا در شکل الف نموده شده است.

 

برچسب ها: مقاله تحقیقی درباره نیمه رسانا، 2 دیودهای نیمرساناموضوعات: تازه هاو اخبار صنعت برق، دروس کارشناسی ارشد برق ، شنبه 9 آبان 1394 ساعت 03:18 بعد از ظهر , 181 بازدید

 
١) مقدمه
نانوتکنولوژی یکی از مدرن ترین علوم روز دنیاست که دارای خصوصیاتی منحصر به فرد با کاربرد هایی در تمام زمینه های علم و فناوری است. توجه روز افزون بشر به این علم فقط بواسطه ی تازگی و کنجکاوی بشر برای دانستن آنچه نمی داند، نیست؛ بلکه بدلیل قابلیت های ویژه ای است که پیش روی انسان قرار می دهد و دستیابی به آنها جز از این راه ممکن نیست.
٢)نانوتکنولوژی چیست؟
یك نانومتر یك هزارم میكرون است و اگر بخواهیم احساس فیزیكی نسبت به آن داشته باشیم می‌توان گفت كه یك نانومتر ٨٠٠٠٠/١قطر موی انسان می‌باشد اما این تعریف مقیاس نانو، نمی تواند مقایسه درستی باشد چرا که ضخامت موی انسان با توجه خصوصیات فردی هرانسان از چند ده میكرومتر تا چند صدمیكرومتر متغیر می‌باشد. موضوعات: مقاله و کتاب تخصصی برق و کامپیوتر، دروس کارشناسی ارشد برق ، شنبه 9 آبان 1394 ساعت 03:13 بعد از ظهر , 184 بازدید

ترانزیستور

 

سه نفر از دانشمندان لابراتوارهای بل در صدد کشف چیزی بودند که به جای لامپ رادیو به کار برند ولی کوچکتر و محکمتر باشد برق کمتری مصرف کند و دوام بیشتری داشته باشد و برر اثر کار زیاد نسوزد که ناگهان ترانزیستور را کشف کردند که تمام این خصوصیات را به علاوه مزایای بیشتری دارا است.


در 30 ژوئن 1948 دکتر جان باردین و والد براتاین دانشمندان آزمایشگاه تحقیقاتی شرکت بل، واقع در نیویورک خبر اختراع خود را به عموم جهان رساندند. این اختراع ترانزیستور نام گرفت.

جدیدترین نظرات

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
نظرسنجی
کدامیک از موضوعات سایت علاقه دارید بیشتر باشد؟


مجموع آرا: (89)
نتایج نظرسنجی
نظرسنجی های دیگر
نرم افزار آموزشی و تخصصی برق

آموزش تخصصی مطلب matlab

 

آموزش جامع نرم افزار مطلب-ESABZEVAR.IR

 

 

 

نرم افزار آموزشی

نرم افزار ایمنی در برق

 

خرید 09153715735

 

251 استاندارد وزارت نیرو

دانلودآموزشdigsilent

 

 

 

 

 

 

 

دانلود فیلم های سری1

دانلود فیلم های سری 2

 

هزینه دانلود: صلوات بر محمد و آل محمد

نرم افزار موبایلی و آزمون گیر