محاکمه‌ای ناعادلانه برای عالم شیعی/ اعدام شیخ نمر به دست مدعیان خادم الحرمین

 

گروه سیاسی: در حالی که سازمان دیده بان حقوق بشر روز شنبه ضمن انتقاد از اعدام شیخ باقر النمر، روحانی برجسته شیعه عربستان تأکید کرد که فرآیند بررسی اتهامات وی، غیرعادلانه بوده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، در حالی که سازمان دیده بان حقوق بشر روز شنبه ضمن انتقاد از اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه عربستان تأکید کرد که فرآیند بررسی اتهامات وی، غیرعادلانه بوده است.

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی روز 12 آذر در واکنش به اعدام شیخ نمر توسط دولت آل سعود که دارای دین و مذهبی خرافی هستند، اظهار کرد: «مذهبی که عربستان از آن پیروی می‌کند، یک مذهب خرافی است که تنها می‌خواهد اسلام را در جهان بدنام کند، عربستان در حالی خود را پیرو دین اسلام به جهان معرفی می‌کند که بستر پرورش داعش و تشکیل گروهک‌های تکفیری و بوکوحرام است و همچنین نوکری گوش به فرمان برای رژیم صهیونیستی است.


این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حکومت و مذهب عربستان مایه تأسف و سرافکندگی جهان اسلام است،‌ تصریح کرد: برادران اهل سنت و شیعه باید در برابر کشتن ظالمانه شیخ نمر النمر عکس‌العمل نشان دهند.»

محاکمه نمر یک نمایش مسخره

در حالی که قبل از این شیخ عباس القطیفی، فعال حقوق بشر عربستانی در ریاض گفته بود: «اجرای حکم اعدام شیخ باقر النمر موجب ایجاد اختلافی جدید بین شهروندان خواهد شد و اعدام این روحانی مبارز شیعی توهین به انقلاب مسالمت‌آمیز در عربستان و همچنین به ملتی است که خواستار ایجاد اصلاحات در حکومتی هستند که ادعای حاکمیت بر اسلام و بر دو حرم شریف اسلامی در مکه و مدینه را دارد. ملت عربستان محاکمه شیخ نمر را به رسمیت نمی‌شناسد، این محاکمه یک نمایش مسخره بود و همزمانی اجرای حکم اعدام این روحانی مبارز با تاریخ مرگ شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز»، ولی عهد اسبق سعودی توهین به همه شهروندان آزاده عربستان است».

حمایت حامیان عربستان از بی گناهی نمر

حتی روزنامه گاردین هم که از کشور خالق دین وهابیت است، با اشاره تلویحی بر بی گناهی شیخ نمر اعتراف دارد، این روزنامه انگلیسی در گزارشی در واکنش به اعدام «شیخ باقر النمر»، رهبر شیعیان عربستان عنوان کرد که اعدام روحانی شیعه، خشم خاورمیانه را برانگیخت.

گاردین ادامه داد با این حال، این رهبر شیعیان عربستان بسیار مراقب بود که از تقاضا برای هرگونه خشونت دوری کند اما وزارت کشور عربستان او را متهم کرد که پشت حملات به پلیس است. 

روزنامه تایمز اسرائیل در بازتاب خبر اعدام شیخ نمر نوشت، اعلام حکم اعدام 47 نفر بعد از آن صورت گرفت که گروه‌های حقوق بشری اعلام کردند عربستان در سال 2015، 157 نفر را اعدام کرده و آمار سربریدن در این کشور در 20 سال اخیر به بالاترین حد رسیده است.

ویکی پدیا فارسی و عدم صداقت

سایت ویکی پدیای فارسی در اقدامی قابل تأمل، در معرفی زندگی‌نامه این عالم روحانی مرگ وی را طبیعی دانسته و در ابتدا هیچ اشاره ای به جنایت آل سعود ندارد: «شیخ باقر در سال ۱۳۷۹ قمری، مصادف با ۱۹۵۹ میلادی، در شهر «العوامیه» در شرق عربستان به دنیا آمد. و در۲ ژانویه ۲۰۱۶ درگذشت» ولی در پایان به نقل از خبرگزاری رویترز می‌نویسد: «خبرگزاری رویترز روز شنبه(12 دی‌ماه 1394 برابر 2 ژانویه 2016 ) به نقل از وزارت کشور عربستان از اعدام شیخ باقر نمر النمر رهبر شیعیان این کشور خبر داد»

در حالی که اعدام این عالم دینی با عکس‌العمل شدید مسلمانان جهان به خصوص شیعیان و مراجع تقلید همراه شده است و از همان دقایق اولیه این حرکت غیرانسانی را افراد بسیاری در شبکه‌های اجتماعی محکوم کرده‌اند، باید منتظر عکس‌العمل قاطع مسئولان نظام درباره این دهن کجی بود و نباید درباره این عمل ظالمانه عربستان مسئولان کوتاه بیایند و عکس‌العمل ضعیفی از خود داشته باشند.

عاملان وهابیت و قاتلان مسلمانان یمن، عراق و سوریه این روزها با بستن شمشیر قتل شیعیان از رو و کشتار مسلمانان در اقصی نقاط دنیا با حمایت آمریکا و اسرائیل عملا وارد جنگ و کشتار مسلمانان بی دفاع شده‌اند و دین خرافی و ساختگی خودشان را از کسی پنهان نمی کنند و در رویای گسترش آن با دلارهای نفتی و اسلحه‌های آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی هستند و همچنان غافلان و دنیاطلبان را با جذب و پرورش قاتل، به جان مسلمانان انداخته‌اند، نباید توقع داشت کسی که حامی و سازنده این دین خرافی است، جنایت فرزندانش را محکوم کند.

اگر دیر بجنبیم شاهد تأسیس عربستانی دیگر با دین ساختگی داعش خواهیم بود که حتی وحشی‌تر از وهابیت خواهند بود.

عربستان آیت‌الله النمر را اعدام کرد + زندگینامه

 

esabzevar.ir